8 Tüm Sonuçlar

Detayları Gör
Genel

Panayır İskelesi Koyu (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

Panayır İskelesi : Vizeye 47 Km. (Kırklareli) Mesafede Kışlacık Köyü Sınırları Dahilinde Yer Alan Panayır İskelesi Plajları 200 Metre Uzunluğunda Ve 20 Metre Genişliğinde Yer Kaplamaktadır Berrak bir denize ve ince kumlu bir sahile sahiptir. Yer yer kayalık bir yapısı vardır. Malum karadeniz iklimi haliyle plajın her yanında orman kaplı bu nedenle gölge sorunu olmaksızın kamp atabileceğiniz bir mekan. Etraf orman olduğundan ateş sorunu bulunmuyor, mekanda küçük bir dere var ama içme suyu yok bu nedenle orman içinden mekana giden yollarda su bulduğunuzda tavsiyemiz yanınıza almanızdır.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Beğendik Köyü (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

Türkiye’nin Karadeniz kıyısındaki en batı noktası olan Beğendik Köyü’nün 3 kilometre uzunluğunda sahili vardır. Karadenizin tipik anlık derinleşen denizi denilebilir. Fakat su temiz ve berrak, bu nedenle suda yüzmek gayet keyiflidir. Kumsalı ise merkeze uzak olması sebebiyle oldukça tenhadır. Sahile ulaşmak için köyün içinden geçtikten sonra karşınıza ansızın çıkacak olan Sahil tabelasını takip etmelisiniz. Plajda yiyecek içecek satan bir yer yok, arabanız varsa Beğendik Köyü’nde bulunan, sahile 1,5 kilometre uzaklıktaki marketten alışveriş yapmanız tavsiye edilir. Yöre halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Dolayısıyla çevrede fazla sayıda büyükbaş görebilirsiniz. Hatta tenha dediğimiz sahilde bile var. Sıcaktan bunalan hayvanlar serinlemeye ve su içmeye sahile gelebiliyor ve güneşin tadını sizinle birlikte çıkarabiliyorlar.  Sahilin diğer tarafında deniz feneri bulunuyor. en uçta dalgakıranı takip ederek Beğendik Köyünün deniz fenerini ziyaret edebilirsiniz. Beğendik Köyü nerede, nasıl gidilir? Beğendik Köyü, İstanbul’dan 236km (3s 30dk), Tekirdağ’dan 150km (2s 30dk), Edirne üzerinden ise 190km (2s 30dk) mesafede. Haftasonu farklı bir şeyler yapmak ve Türkiye‘nin bir ucundaki bu yerleşim yerinde biraz doğa havası almak isterseniz tavsiye ederiz.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Bodrum Cennet Koyu (Muğla)

Muğla, Türkiye

Göltürkbükü ile Torba arasında bulunan Cennet Koyu, aslında Ilıca Bükü'nün uzandığı bölgenin ismi. Daha doğrusu Bodrumlular buraya Cennet Koyu demeyi tercih etmişler.Cennet Koyu, masmavi, tertemiz bir koydur. Merkezden uzak olduğundan ve kolay ulaşımı olmadığından kalabalık da değil. Rüzgar çıkınca plajda sıklıkla kum hortumları oluşur. Denizi de plajı gibi kum, saf kum ama ince çakıl taşları yok. Ayrıca; Bodrum Cennet Koyu, tekne ve yatların uğrak noktasıdır

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Yahşi Plajı (Muğla)

Muğla, Türkiye

Bodrum’un en fazla bilinen plajlarından biridir. Yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Genel itibari ile Ortakent Yahşi plajı çok keyifli bir plaj olsa da özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında aşırı kalabalıktan dolayı o güzelliğini kaybedebiliyor. Özellikle aşırı kalabalık olduğu dönemlerde suyun o berrak ve dinginliğinden çok fazla eser kalmıyor. Ortakent Yahşi Plajının sahil ince kumdan oluşmakta ve deniz sıcaklığı bölgenin ortalama sıcaklığındadır. Özellikle sezon öncesi ve sezon sonrası keyifli bir şekilde tercih edilebilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akbük Koyu (Muğla)

Muğla, Türkiye

Akbük Koyu, Muğla'nın Yerkesik belediyesine bağlı, Gökova Körfezi'nin kuzey kıyılarında, 1000 metre yükseklikteki Kıran dağları'nın eteklerinde geniş ve derin koy. Muğla’ya 48 km. uzaklıktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Patara Plajı (Antalya)

Antalya, Türkiye

Akdeniz'in en uzun plajıdır (18km) Akdeniz'in en güzel kumlarından birine sahiptir. Dünyanın en ünlü antik kentlerinden birini barındırır (apollo tapınağı). Aziz nikolas ın gerçek memleketidir. Antik kentin yanı sıra, Fethiye, Kaş ve Kalkangibi turizm bölgelerine yakın, ince kumlu Patara Plajı, Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının en önemli yumurtlama alanı olduğundan koruma altında bulunuyor. Sörf sporu yapanlar için oldukça uygun bir ortam oluşturan plajın dışında bölgede, Patara Antik Kenti, Athena Tapınağı ve Ksanthos’u keşfedebilir, at safari turlarına katılarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Antalya sınırları içerisindeki, Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında kalan, şimdiki adı ile Gelemiş Köyü’nde bulunuyor. Antalya şehir merkezinden yaklaşık 220 km mesafede olan ve araçla yaklaşık 3.30 saatte ulaşabileceğiniz bir yer. Plaja giriş ücreti kişibaşı 7.5 Lira. İçeride şezlong ve şemsiye de kullanmak isterseniz ayrıca 10 Lira daha kiralama ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sülüklü Plajı (Antalya)

Antalya, Türkiye

Demre’nin bir diğer plajı da kömürlü plajının devamı olan ve burnun batısında kalan Sülüklü plajıdır. Demre merkeze birkaç km uzaklıkta olan Sülüklü plajı rüzgar açısından sörfçüler tarafından tercih edilen bir sahildir. İncecik harika bir kumsala sahip olan bu yer koruma alanı içerisinde olduğundan yapılaşmaya izin verilmemektedir.  Plajın kayalık bitiminde, Roma zamanından kalan bir tersane ve rıhtım kalıntısı vardır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akseki Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Akseki koyu, Adrasan’a yakın yüz ölçümü en geniş koydur. Deniz tarafından baktığınızda koyun sağ tarafını alçak, Sol tarafını ise yüksek kayalıklar çevrelemektedir. Adını beyaz renkli bıçak gibi sert bir alet ile kesilmiş gibi duran dik yamaçlı kayalıklardan almıştır. Civarda bulunmayan şahane ince kuma sahip nefis bir plajı vardır. Akdeniz sahil şerinde Olympos ve Adrasan arasında yer almakta, Adrasan’a en yakın koylar arasındadır. Akseki koyuna ulaşım Adrasan’dan tekne ile ulaşımı mümkündür.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0

Sign In